Den za dnem

Nostalgie

24. června 2009 v 18:11 | Šárka
Asi nemusím zminovat, že mě ted poslední týden pronásleduje zvláštní nálada a zvláštní pocit z opuštění ZŠ. Může mít vůbec někdo naší základu radši než já? Projev na rozlučce v aule čtu já ještě s jedním kolegou. Konečně jsme se všechny třídy dohodli na písničkách. Ou, to bude velice emotivní den. A budu brečet jako želva, snad se nerozbrečím přímo při projevu. Jak já nesnáším slovo "naposled". Dnes jsme se naposled učili, dokonce i moje tak nenáviděná chemie byla poslední, kdo by to byl řek. Celej den jsme se tedy flákali na pc a poslední hodinu, když jsme měli chemii nám učitel četl překecy lidí nejen z našeho ročníku. Dokonce se dostal i do ročníku mojí mamky... xD Ale ona bohužel žádnou perlu neřekla. Kdybyste slyšeli ty perly, my jsme fakt ústav. Stříbro je vodotěsné... řekni nám něco o uhlí? Brzy dojde.... Co je to koroze?.. k co? A to tam mám jako napsaný?.... Dusík se dá krájet... a stovky a stovky dalších, celou hodinu jsem brečela smíchy, co dokáží někteří vypustit z úst..

Asi budu mít samý, ted, když to vůbec nepotřebuju, tak to bylo nejsnažší. Ironie..

Jak si mám zvyknout nechodit každé ráno po té cestičce, co celých 9 let? Najednou moje kroky budou směřovat k vlakové zastávce a pak bůhvíkam do Budějc. Opouštím to tam s těžkým srdcem, byli jako moje druhá rodina, dokonce i učitelé. Jak se mám smířit s tím, že už nebudu každý den dělat to, co doposud? Bude to těžký...

Opravdu tomu nemužu uvěřit, že těch 9 let mi takhle proběhlo mezi prsty a v uterý se tam naposled rozhlídnu. ...

Měla bych být optimističtější. Už jsem absolvovala i první schůzku na nové škole, fajn lidi i třídní, ale v tej třídě jsem horkem málem omdlela...

Bonjour!

31. května 2009 v 15:26 | Šárka
Od té doby, co jsem zůstala uchvácená Paříží, jsem blog jaksi zanedbávala. Ale vám to dozajista nevadí. Reportáž mám zatím napsanou jen ručně, jelikož jsem si notebook nebrala. Myslím, že Francii vystihuje jedno slovo: DOKONALOST.. V Paříži bych zůstala bydlet, ten jejich životní styl, to, jak jezdí na kolech, jak chodí do kaváren, jak odpočívají, jak si pořád čtou.Co vám budu povídat, nejhezčí dny mého života.. Miluju to tam..

Napsala jsem nejdelší slohovku v historii mých slohovek, jelikož to měla být moje zcela poslední slohovka na ZŠ, tak jsem si řekla, že se alespon jednou za celou ZŠ budu snažit. A taky že jo. Byl to závěrečný proslov do auly. Prý to mám číst v té aule já, ale moc se na to necítím. Beztak budu brečet jak želva. Já nechci pryč, nechci na ten hnusnej gympl. Mně základka vyhovovala, nic mi nechybělo. Ach jo, už jen pár týdnů z těch celých devíti let, kdo by to byl řekl.. :(

Muj kamarád Luboš si stěžoval, že už jsem o něm dlouho nic nenapsala a proto mu věnuji následující větu: Luboš, Luboš, Luboš, Luboš, Luboš. Spokojen?

Paris, je t´aime.

12. května 2009 v 12:10 | Šárka
Dnes ve 14:40 vyrážím směr Paříž. Já vím, budete tu beze mě plakat, tak si hezky smrkejte do kapesníčků. Plánuju napsat rozsáhlou reportáž, ale jelikož si nemužu vzít notebook, tak mi musí postačit tužka a papír. Jsem zvědavá, jak budu stíhat fotit, natáčet, kochat se a ještě o tom psát, smích..

Těším se. Mějte se pěkně¨!

That's madhouse!

8. května 2009 v 21:23 | Šárka
Chcete se zasmát? Předpokládám, že jo, tak se můžete smát mému neštěstí anebo si o mně myslet, že jsem fakt neschopná.
Ve snaze upravit si sešit z konverzace v angličtině, jsem si zabodla sešívačku do obou ukazováčků a za příšerné bolesti jsem vyndavala ty spony. Auuu. Nešikovnost? Asi jo, ale raději to nekomentuju. Den poté mi vypadl můj ne zrovna levný mobil z kalhot do záchodu- ano opravdu do záchodu, není to překlep. Všichni se tomu smějí, ale já jsem hodila do záchoda 8tisíc, já jsem naštvaná, máma je naštvaná, prostě skvělý. Je zničenej, zatim se suší, snad pujde... Paradox je, že se mi zatim s mýma starýma mobilama nikdy nic nestalo. Ach jo..

Už jsem definitivně na tej einsteinárně- Jirsíkárně. Postupně se dovídám, co všechno studenti,kteří tam jdou, umí. Je mi trochu líto, že takové vzdělání nám v naší maličké škole nedali. Vůbec se tam netěším, ve skrytu duše jsem doufala, že si to přendám do Písku, ale neudělala jsem to. Snad proto, že všichni z rodiny chtějí, abych tam šla a mně se tam zamlouvá psychologie. Nechci září.... Každej všední den ve vlaku, hodina tam hodina zpátky a pak se učit. Krásné vyhlídky...

A teď ty lepší zprávy, už v úterý odjíždím do Paříže a napíšu o tom velmi rozsáhlou reportáž. Já se tak těším. Jako malý dítě..

Ale mám rýmu a příšerně mě bolí hlava. Proč se mi poslední dobou tak nedaří? xD

Big teacher. Haha.

28. dubna 2009 v 16:06 | Šárka
Moji milí...
Postačí, když se ke krajskému kolu olympiády vyjádřím několika málo slovy. Nejhorší čeština, co jsem kdy zažila, vůbec mě to nenapadalo. Nebudu sama sebe omlouvat tím, že tam byli skoro samí gympláci a olympiáda byla stavěná jako státní maturita. Prostě mi to nesedlo.

Dneska jsem si vyzkoušela život učitelky. Kdysi jsme se s mojim matikářem vsadili, že za něj odučím den, kdy má nejvíce hodin. Bavilo mě to, první hodinu jsem byla na matice v 7.A, matika není muj obor, ale tohle téma jsem zrovna zvládala, tak jsem si hezky seděla místo na té tvrdé židli, kde sedím denně x hodin, na měkké učitelské. Chodila jsem mezi lavicema a říkala jim, co mají špatně, zatímco jeden počítal u tabule. Další hodinu jsem měla u nás ve třídě, připravila jsem si na ně pěkný příkládky a všechno jsem jim vysvětlila, doufám, že pochopili. A když byli drzí, tak jsem pohlavkovala, ale jen zlehka. Další hodinu mě čekal zeměpis opět v 7.A, to jsem zkoušela, ohromě mě to bavilo, být jednou v pozici toho, kdo se ptá. Potom jsem jim odvykládala Ameriku a udělala poznámky. Na 2 hodiny jsem měla volno, tak jsem se normálně učila a jako poslední hodinu jsem měla zeměpis v 9.A. Tam jsem se moc netěšila, chtěla jsem si vyzkoušet Radka( pokud vám nedochází, tak je to muj bojfréénd xD ) ale měl nějakej nohejbal. Tak jsem si vzala k tabuli nakonec jen tři. Musela jsem jim nakreslit slepou mapu Austrálie, takže jsem se s tim včera dělala jak blázen. Ale tvářili se, že se jim to docela líbí, smích.

To byl celej muj učitelskej den. Jak říkala mkoje přirodopisářka, když jsem se jí omlouvala, že nebudud na její hodině: ,,Bejt učitelem není těžký, když to děláš den. Ale za měsíc bys toho už měla dost." Což je pravda. Matikáři jsem se tak osvědčila, že ve čtvrtek za něj supluju matiku, protože jede na školení. Já jsem fakt měla jít na ten pedák xD Už od mala jsem snila o povolání učitelky, jaksi jsem pozapoměla na mé dětské sny při výběru školy...

Tomuhle se nic nevyrovná

13. dubna 2009 v 13:58 | Šárka
Nejlepší období mého života právě probíhá. Až neskonale a podivně nebo nápadně, jak chcete, se mi daří. Za 14 dní mám kraj v češtině, těším se, i když je velká pravděpodobnost, že budu poslední mezi těmi všemi gympláky. Já tam z vesnice, smích. Trochu ironie, ale jen tak se nedám.

Hlavně, dnes je muj nejhezčí den v životě. Splnil se mi sen! Muj životní sen!!! Já pojedu do PAŘÍŽE. Tak dloho jsem o tom snila. Miluji Paříž.. Ted je to skutečnost. Dostala jsem peníze na zájezd od babičky, za celých devět let na ZŠ. Prý hlavně za dobré výsledky a že mě vzali na školu. Oujé, tomuhle se nic nevyrovná. Když mi babička předávala obálku se slovy, že je to za dobré studijní výsledky, myslela jsem si, že mi chce dát nějaké peníze k přijetí na školu nebo tak.Ale timhle mi vyrazila dech, naprosto jsem to nečekala a padla jí do náruče. Brečela jsem radostí jak malá.

Už si to plánuju, ach, já uvidim Eiffelovku, Louvre, Sacre Coeur,...!!!! Budu pořád fotit. Budu pozorovat jejich životní styl, prostě všechno. Ach, ty moje milovaná Paříži, těš se. Bude to dokonalý, nezapomenutelný a jen moje..Paříži, miluji tě!!!

Předpokládám, že tahle radost ze mě jen tak nevyprchá..

Demokracie? Ne. Diktatura..

27. března 2009 v 23:02 | Šárka
Jak jsem se rozhodovala mezi gymply(Písek, Jirsíkárna) tak už nemusím, moji rodičové to vyřešili za mě. Podepsali za mě muj zápisový lístek a jen mi to mamka oznámila do telefonu, když jsem byla ve škole, že jsem to zapomněla podepsat. Přitom já tam vubec nechtěla. Ale prej jim budu jednou děkovat. Já prostě nechci do tý továrny na einsteiny. Nehodím se tam. Ale prostě už mě tam šoupli tak ať se stane, co se má stát..

Celý dny jsem ted přešlá nic mi nejde a nic mě nebaví... Ach jo. Jo, mimochodem, byla jsem zkoušená z chemie a dostala jsem jedna s tečkou, věděla jsem vše až na jednu chybu z nepozornosti v rovnici esterifikace, kterou mimochodem ještě nikdo u zkoušení z naší třídy nenapsal, a on mi dal jedna s tečkou, ale já to beru, dává mi sežrat tu jedničku na výzo z milosti.

Co teď?

20. března 2009 v 21:56 | Šárka
Taak vám jdu napsat, že mě vzali na všechny gymply, kam jsem se hlásila. Mamka mi to volala do školy. Většina lidí se už dozvěděla, jestli je vzali nebo ne, takže to dneska ve škole bylo docela napjatý.. Vzali jich jen pár.. A já mám ted těžkou hlavu. Hodně, nevím, kam jít. Na Českou jich brali 30 a všichni měli samý 1. Tam nepujdu, nehodlám bejt ve třídě se samýma jedničkářema. To bych se fakt cítila blbě. Ted ještě, aby Radek udělal přijímačky..

Vzali mě, ale já tam nechci,. Nechci do tý továrny na einsteiny.. :( Nic jinýho mi nezbyde. Dneska jsme psali srovnávačku z čj, hrůza pořád potřebujou něco srovnávat. A po několika měsících jsme dostali výsledky testů Kalibro. No, byla jsem sice 2. ve třídě, ale s procentama jsem nebyla vůbec spokojená. Tak z matiky jsem měla málo, ale to se dalo čekat, bylo to hodně těžký... Všichni říkali, že ty testy byli fakt blbý, že scio atd jsou lepší. I učitelé to říkali. Prej jazyky byly tak těžký, že to nám ani nedávali napsat. Z češtiny jsem měla asi jen 73 % ale to podle mě nebyla čj xD To bylo nějaký vyhledávání logický z textu. Nevim, no.. Sebevědomí mi to rozhodně nespravilo. Ale nejpozitivnější na tom dni bylo, že jsme neměli chemii, místo toho jsme psali srovnávačku a potom naše češtinářka si házela s chemikářem korunou, co budeme mít další hodinu. Bože, díky, že vyhrála čeština!! Čeština v chemii, to jsme ještě nezažila xD

Tak a už mám klid, žádnej stres s přijímačkama, ale přesto pořád váhám..

Smíšené pocity

18. března 2009 v 17:06 | Šárka
Dneska ve škole mě pan učitel vyfotil s dudlíkem, aby mohl dát mojí fotku na stránky školy a k ní napsat, že jsem vítězka okresu. Bude to při nejmenším komické. Dneska mi gratulovali další učitelé. I pani zástupkyně osobně. Nechápu, co s tím všichni mají. Jeden kluk z naší třídy byl 2. v kraji v angličtině a nikdo mu nic neřek. Prý je to pro to, že jsem první v historii. Ou jsem slavná xD

S mamkou jsme si volali, když jsem byla ve škole a oznámila mi, že mě asi vzali na gympl so Budějc. Volala tam kvuli olympiádě a oni řekli, že jsem snad neoficiálně přijatá. Proč se neraduju??? Na tenhle okamžik jsem tak dlouho čekala, byl to muj sen. Ale žádná radost se nekoná. Proč, sakra? Tolik jsem se kvuli tomu nadřela. Asi to bude tim, že se mi tam nechce. Budou tam ti nejlepší z nejlepších. A já se buddu cítit jako blbec. Te dmám před sebou životní rozhodování, kam pujdu, když mě vemou třeba na 2. Ach jooo:(

Jo, už mi jde blog. Sumasumárum.

9. března 2009 v 19:38 | Šárka
Jelikož mi nešel blog, tak omluvte mou absenci... Je to na nic.

Bylo to moje velké přání.. Vyhrát olympiádu z češtiny. Věřte- nevěřte.. Vyhrála jsem!!!!!! Když mi to oznámili v rozhlase, moje nálada se najednou vyšplhala na grandiozní. Měla jsem takovou radost, až jsem se třásla. Jo! Poslední rok na ZŠ a já vyhrála, skvělý! Ale vůbec jsem to nečekala, v březnu pojedu na okres.Už se těším.
Ve škole to ted docela flákám, nechce se mi nic dělat, ale čeština, ta mi teda jde xD
No, ale zase na druhou stranu jsem pořád naštvaná. Při výtvarce jsem poslouchala písničky na mobilu a nějak omylem mi to vytočilo jednoho učitele. On zrovna někde byl a nehorázně se naštval. A potom to rozebíral před celou třídou a uplně ze mě dělal blbce. Prý ještě jednou někdo bude mít v kapse mobil, tak mu dá třídní dutku.. Zařídí to do 5-ti minut.

Ve škole nás minulý týden bylo 8. Dobrý ne? Ale užili jsme si to flákání, dokud nás nespojili s Céčkem. Já byla před 14-ti dny taky nemocná, bylo mi na umření. To už nikdy nechci zažít, hnusná chřipka a musela jsem i k doktorovi!

Dnes jsme byli v divadle, užasné jako vždy. Ach, miluji divadla. Dostala jsem za ukol zase napsat článek do novin, řekněte mi, co tam mám psát, když už to píšu po 3 a pokaždé je průběh cesty stejný? xD

Nejlepší nálada

29. ledna 2009 v 23:44 | Šárka

Poslouchám písničku Honey, honey, kterou jsem od tělocviku zpívala, protože jsem dělali aerobic a tato písnička nám k tomu hrála. Zpívala jsem jí i mému sousedovi, při vydávání vysvědčení. Učitelka se s tím moc nepárala , prostě nám to rozdala. Žádný komentáře, poprvý si mě nenechala na konec. Ale apk nakonec řekla, že pár lidí pochválí zmínila, mězi nimi i mě, že prý jsem to nakonec uhrála a mám jediný samý. Já se na ní tak zatvářila a ona měla připomínku, že se prý mračím.. Kdo by ji neměl, když mám pocit, že tu 1 mám z milosti..Mám samý!!! Vypadá to skvostně na přihlášce, kde mám ve třech sloupcích samé 1. Od osmičky až do pololetí devítky. Já to dokázala! Do výstupního hodnocení mi učitelka napsala všechno nejvyšší, akorát obhajoba práv nebo tak, tak to jsem měla jen vyšší uroveň.No zrovna já, která se neustále přu.. Jak myslí, měla mi ubrat na logice a místo vysoká uroven tam napsat nízká uroven.

Já nechci ze základky pryč, je to hrozná představa:(

Tohle je jen malinká část toho, co jsem musela opsat.. Zpestření posledního roku na ZŠ..
Pan ředitel chce mojí fotku s dudlíkem, tak mě náš matikář vyfotí. Prý: ,,Premiantka třídy a ročníku s dudlíkem v puse" Jasně, už i ředitel ze mě má srandu. No, jen se smějte, aspon nějak si mě budou pamatovat xD

Ach jo ( mimochdem titul knížky, kterou právě čtu od Roberta Fulghuma)

25. ledna 2009 v 11:38 | Šárka


Jak začít, asi těmi gymply, které jsem navštívila. První bylo biskupské gymnázium. Tam mě máma nutí už dobrej půl rok. Je to hodně, ale opravdu hodně prestižní gymnázium. Ale to místo mě děsí. Už jen ten internát vedle, co vypadá jako kaple a je tam nápis sirotčinec. Nebo ty vrzající dveře, jak z nějakého hororu, interiér taky nic moc. Ale jak říká máma, nejdeš tam kvuli vzhledu, ale kvuli vzdělání. Ředitel povídal, že je zde možnost odjet na rok studovat do Mexika, Argentýny, Francie atd.. A je možnost si udělat certifikáty z jazyků. Berou tam jen 28 lidí a všichni dělají přijímačky. Mámu to nadchlo, ale já si myslím, že bych tam nebyla spokojenáa a byl by velký problém se tam i dostat. Další gymnázium bylo gymnázium v české ulici. Tam byl uplně suprovej ředitel, povídal s námi tak hodinu a opravdu je to skvělej inteligentní srandovní člověk. Gymnázium taky není špatné, ale moje drahá maminka, jako by mi to nemohla usnadnit, nechce, abych tam šla a místo toho, abych šla na to biskupský.. Ne, nepujdu! Na tom českym gymnáziu berou bez přijímaček, jen kdyby bylo 30 samých jedničkářů, tak přijímačky udělaji.

Zatím to tedy vypadá takto: (Eventuelní možnost, co na přihlášky napíšu, možná se to ještě změní.....
Řazeno chronologicky)

Gymnázium Jana Valeriána Jirsíka: +(plus) maji tam psychologii, filozofii, světovou literaturu
-(mínus) je to v Budějovicích, takže dojíždění a možná budu muset
dělat přijímačky, což nechci

Gymnázium Česká: + mají tam automat na kafe xD a obě kola dějalí bez přijímaček
- nemaji tam psychologii a filozofii

Gmnázium Písek: + je to blízko od domova a celkem se mi tam líbí a Písek znám dost dobře
- nemají psychologii atd.

Tak tady to vidíte. Asi pujdu na opraváře zemědělských strojů xD

V pátek učitel přinesl na chamii nějaký desky s papírama, už jsem chtěla plašit, že zase píšeme nějakej ten velkej test, který pravidelně píši na 3, ale když s nima zamířil směrem ke mě a zeptal se jestli nemám pravítko, uklidnila jsem se. Měla jsem proškrtávat prázdná místa v přihláškách, které dostaneme k vysvědčení. Já měla Áčko a holka za mnou měla nás. Když pozvedla mojí přihlášku, ve které byly ve třech řádkách uplně samé 1, zaradovala jsem se. Bože, mám samý. Ale počkat, k čemu že mi to vlastně je? Rozhodně mi to zlepšilo náladu a když mi učitel děkoval stotisíckrát za mojí "proškrtávací brigádu" měla jsem sto chutí mu tak poděkovat, že mi tu 1 dal. Ale místot toho jsem jen řekla: Nemáte zač..

Včerejší sobotu jsem strávila v duchu uměleckém. Celou dobu jsem poslouchala klasiku typu Mozart, Bach, Smetana. Miluju klavírní melodie a klavír. Moc bych na něj chtěla umět hrát a nejluxusnější je bílej rokokní klavír, oujé. Vždy, když poslouchám tuto hudbu, vzpomenu si na to léto, kdy jsem stála v Písku pod uměleckou školou a zasněně poslouchala, jak tam někdo hraje na klavír. Vydržela bych to poslouchat celou věčnost. Také jsem včera konečně zase četla a zamilovala se do spisovatele Roberta Fulghuma, je to skvělej člověk a spisovatel, má skvělé citáty. Ach.. Večer, nevim, co mě to napadlo, jsem si vzala apír a tužku a kreslila za poslechu klasiky, co mě napadlo.Nakonec z toho vylezl obrázek UFA ve vesmíru jak přistává na naší Zemi a naše Země říká: We are not alone, ufo is really.. Co mě to napadlo xD Asi nějaký osvícenství. Pche, nákej gympl, co gympl, umělecká škola, tam bych našla pochopení xD

Chemie?

21. ledna 2009 v 15:20 | Šárka
Moje nálada je opravdu ale opravdu nestabilní. Něco jako graf střídavýho napětí xD Dneska skvělá náladička, včera bod mrazu a předevčírem zase uplně nejlepší. Dostala jsem 1 z pololetky z češtiny, měla jsem jí nejlepší ve třídě s uspěšností 97% a 5 chyb pro zajímavost, dalo setam udělat přes 100 chyb.. Nic moc. Z matiky ze čtvrtletky jsem k mému překvapení taky dostala 1, ale to už jsem asi psala. Potom jsem slepé mapy udělala na 100%. Z fyziky z písemky jsem taky dostala 1 atd.. Akorát ta chemie. Včera jsem se dozvěděla, že některejm holkám z céčka dal 1 a ony mají samé 1. Tak jsem se smířila s 2 a dneska ve škole jsem pořád uvažovala jestli mě nevyzkouší. Tak jsem se učila, potom přišla hodina "h". Učitel rozevřel svuj sešit a chvíli do něj koukal, potom se na mě podíval a řekl:,, Mám? Tak pojd na kus řeči." Já se na něj tak podívala a nevěřícně jsem dodala: ,,Já?" Mořil mě u tabule dost dlouho a vše jsem musela do detailů vysvětlovat, akorát jsem si nemohla vzpomenout k čemu ještě se používají saze vyrobené z mazutu. Jinak jsem mu vše zodpověděla, protože si myslím, že to docela chápu. Byla jsem vyklepaná jako nikdy, křída v ruce se mi klepala a padalia mi, ale já jsem nebyla nervozní, jen mi byla zima a věděla jsem, že o něco jde. Dal mi 1. Ale otázka je, přepíše mi tu 2? Budu mít samý? Nebo jednu dvojku? To už je jedno, nechme se překvapit. Spíše si myslím, že si jí nezasloužím..
Zejtra se jedu podívat na další gymply do Budějc, tak uvidíme, jak mě to ovlivní.

Také poslušně hlásím, že školní řád, který jsem musela opsat, jestli si ještě vzpomínáte, za pípnutí mého mobilu při zemáku, jsem konečně dopsala. Byla to makačka, nechtějte to zažít! Ale alespon nějaké zpestření. Nakonec jsem provokativně napsala učiteli věnování: Pro pana učitele opsala dne 21.1. 2009 Šárka H. 9.B.. Nebo něco takovýho.. Každopádně jsem popsala 4 A4 z obou stran. Pěkný... Nemám ráda školní řády!

I have a good time.

16. ledna 2009 v 15:51 | Šárka
Tak vám jdu zase sdělit mé dojmy. Právě jsem se vrátila ze školy. Měli jsme muj tolik nenáviděný seminář z matiky. Ale tak chodit tam musím, když chci jít na gympl. Normálně, nevím, jak se to stalo, ale 2 příklady jsem vypočetla první a jediná ze všech těch inteligentů, co tam byli. Poprvý a naposled:D Taky jsem vám chtěla sdělit, že musím na matiku a zemák nosit DUDLÍK! Protože učitele štvalo moje věčné žužlání šňůrek od mikiny, tak mi řekl, at si přinesu dudlík. Víte, že mě to baví dudlat? Učitel si mě chce vyfotit, že prej mi to sluší, snad to nedá do novin, jak hrozil xD. Sice jsem v tom jako magor, ale aspon něco žvejkám. xD Taky jsem dostala 1 ze čtvrtletky, to čumim! Chybu jsem měla samozřejmě z nepozornosti, to je zajímavý, to nejtěžší vypočítám a to nejlehčí zblbnu.

Absolvovala jsem návštěvy 3 gymplů. 2 v Českých Budějovicích, a to bylo nejdříve Gymnázium J. V. Jirsíka. Tam nás to všechny zaujalo, ředitel byl příjemný a povídal o jejich mimoškolnních aktivitách. Byli v Palestině, na Aljašce, v Jordánsku atd. Jezdí všude možně a i mají fotku s britskou princeznou. Mimoškolních aktivit je tam hrozně moc a muže si každý student zvolit své zaměření podle povinně volitelných předmětů. Mají tam dokonce filozofii a psychologii a taky literaturu. Potom jako kroužek mají světovou literaturu, to je prý diskuze o knížce a studenti si tento kroužek žádají, i když jsou prázdniny. Tam by mi to vyhovovalo, ale zase je to hodně prestižní...Tak nevim, jestli se tam dostanu, popřípadě jestli to zvládnu. Další gympl byl soukromej, to byla nejhorší škola, co jsem kdy viděla. A skoro nic tam nemaji, akorát žáci dostanou notebooky a mohou někdy písemku psát i z domova, když jsou nemocní. Co je tohle za školu? Vyučují jen 2 jazyky a nemají žádné jiné aktivity. Na další školu jsme jeli do Písku nagymnázium , tam mi řekli, že budou brát na průměr pokud uchazečů z průměrem nebude víc jak 40. Příští čtvrtek se pojedu podívat ještě na 2 gymnázia v Budějcích. Porovnám to a rozmyslím. Přijímačky na všech gymplech dělaji formou testů scio. Tipovačka, to mi vyhovuje xD Takže nemůžu mít v přihlášce 3 gymply, protože všechny gymply dělají přijímačky ve dvou termínech a jeden gympl bych tuudíž nestihla. Takže je jisté, že si dám na přihlášku 2 gymply a obchodku..

A teď, babo raď. Kam mám jít?

Fotbáál a Vánoce

24. prosince 2008 v 0:13 | Šárka
A víte co vám řeknu? Fotbal je docela dobrej xD Pro bližší informaci. V neděli jsem se zučastnila každoročního vánočního turnaje ve fotbale. Byl to náš poslední vánočák, a tak jsme natáhly naše VIP trička a šlo se na věc. Co vám budu povídat, byl to trapas jako hrom. Já jsem dala ola břichem. Mám to natočený, tak nějak podivně jsem dosoukala míč do brány, okamžitě jsem získala smích celého publika a načež mi všichni říkali: Hustej gol! Potom jsem dala ještě jeden. Turnaj jsme vyhrály! Super, ne? Konečně. Jako odměnu jsme dostali vázu, ehm tedy totiž pohár, ktwrý vypadá jako váza. Jo a diplom, lízátka a hrníček. Tu vázu, ehm tedy pohár jsme si pak naplnili šampusem a vypily to. Ano, opravdu povedený Vánočák... Asi e dám na fotbal xD

Vánoční nálada?Co to je? Uklízení a takový ty věci kolem, mě vůbec alevůbec neberou. Dáryk už mám, v obýváku už máme i stromček, kterej jsem dneska byla donucena ozdobit a cukroví je na stole. Aspon, že si nepoušíme ty koledy.. A zejtra je Štědrej den a mě to ani nějak nepřijde.. Beru to jako normální den. Už máme pod stromečkem i dátrky, takže Ježíšek přišel o den dřív xD Co vám budu povídat. Bolí mě hlava a v krku.. Mějte se. A nebudu vám tady psát nějaký přání.. Každoroční stereotyp. Vždyt to znáte,... Tak teda Šťastný a Veselý!

Tak vám tu zase něco napíšu...

15. prosince 2008 v 16:41 | Šárka
Můžete se radovat, skákat radostí a podobné. Jsem zpět! A znovu mám chuť do psaní. Zúčastnila jsem se češtinářské olympiády, téma na slohovku bylo "O tom se nedoskutuje" Horší slohovku jsem nikdy nenapsala, vážně.. Dneska mě fyzika nějak nebavila, a tak jsem kecala s mým okolím. Učitel se naštval a zeptal se mého souseda, na co se ted ptal zkoušejícího.. On nevěděl. Pak se učitel zeptal mě, protože jsem taky nedávala pozor a já mu to vše s přehledem řekla i s odpovědí. Napsal mi plus, heč.. Asi za to, že umim dělat víc věcí najednou, kecat a ještě dávat pozor. Poslední dobou mi hodně jde čeština, učitelka mi řekla, že jsem jedinej člověk, co logicky uvažuje. Mimochodem, nesnášim chemii!! Zase jsme psali písemku a zase to bude za 3. Já už nenvim, co mám dělat. Asi se smířit s tím, že 1 z chemie nebude. A mamka pořád žije v předtavě, že budu mít samé jedničky xD Pápá... Někdo mi řekl skvělou zprávu, prý budou možná na gympl brát jen podle průměru, což je skvělé! No i když...

Čas hrozně letí, ale fakt nehorázně, než jsem se stačila probrat, přímačky za dvěřma, kamarádka dělá přímačka už po vánočních prázdninách!!! Já tomu nechtěla věřit, pomoc zastavte to někdo!!! Nechci pryč ze základky!

Už mám všechny dárky na Vánoce, mám je i zabalené. Jsem na sebe pyšná.. Jsem xD Na Silvestra budu na Radkovo chatě. No to jsem teda zvědavá, budeme lyžovat, 2 roky jsem na tom nestála kvůli kolenu. Bude to velice komické..

Zejtra jedu do nemocnice na kontrolu s kolenem, už zase. Já myslela, že už mám pokoj od nemocnic a toho všeho nechutného prostředí, ale ne. Mamka mě tam zase dotáhla a kvuli tomu nepujdu do školy.:( Přijdu o češtinu pro náročné a taky srovnávačku z matiky, což mi zase tolik nevadí, protože bych stejně nedopadla dobře a to, že mi matika nejde, nepotřebuju vědět z nějakejch grafů xD

Ještě si pamatuju, jak jako malá jsem se už nemohla dočkat Vánoc, uplně jsem byla natěšená. A ted? Vůbec mě to nebere, ty koledy mi lezou na mozek, každej rok to samý.

Snad se do Vánoc ještě ozvu xD Ale jo, určitě jo. A jak vy trávíte předvánoční dobu? Taky tak pracovně jako já? A co Silvestr?

Blbá a blbější

5. prosince 2008 v 23:46 | Šárka
Tak jak začít, nebyla jsem tu hodně dlouho, já vím. Asi jsem byla líná psát, ale spíš jsem měla hodně práce.

Nevím, co vám mám napsat, ve škole je to hrozný. Jsem čím dál blbější. Dělali jsme nějaký srovnávací test a já byla až 5, ve třídě. Potom jsme stihli napsat dvě písemky z chemie ze kterých mám z obou 3. On nám opravdu dává písemky, ve kterých jsou věci, který jsme vživotě neslyšeli. Je to fakt těžký a všichni studenti ve všech generacích se s nim hádaj právě kvuli těmhle velkejm písemkách, kde máme uplatnit svou logiku.. Tu já nemám a tipování mi štěstí nepřináší, ted jsem měla 4 chyby asi z 12:( A jednu takovou, že jsem si spletla béčko s déčkem.. Proč mi to nejde? Proč jsem tak blbá? Co mě ovlivnuje? Ani mi nedělá radost ta 1 s hvězdičkou z fyziky ani ty dobré známky z češtiny. Jo, taky jsme psali čtvrtletku z matiky, nebyla zrovna nejlehčí. No to byla hrůza, následně jsme si jí potom opravovali na tabuli a já díky provokacím, které jsem měla na učitele musela jít celou opravovat na tabuli. Stihle jsem během opravování a psaní ještě dělat hraviny a divadýlko, takže jsem bavila celou třídy i učitele. ěli záchvat smíchu, asi se dám na učitelku. Učitel mi potom řekl, že jsem byla dobrá a že mi to šlo, fakt se pobavil, ale byla jsem drzá xD

Nevím, co dál psát. Snad zejtra pojedu s Radkem bruslit. Během doby vám sem dám možná nějaký fotky.. Naše trička školní atd.. Ale až nebudu tak líná..

P.S taky si všímáte, že píšu čím dál kratší články? Ale já se polepšim slibuju, i když pro vás je to možná dobře, alespoň nemusíte číst moje nesmysluplné žvásty..

Jak že to dopadlo u psychologa?

18. listopadu 2008 v 17:36 | Šárka
Pro ty z vás, které zajímá, co mi řekl pan psycholog-.... Přišla jsem do známé čekárny, kde mě jako minule uvítala usměvavá paní. Psychologové mají usměv v popisu práce, neustále se smějí. Když jsem se dozvěděla že pujdu k chlapovi, mírně mě to rozhodilo. Nakonec se z toho vyklubal starší usměvaví, trochu i srandovní pán. Byl mi velice příjemný a dobře se mi s níám povídalo. Miluju psychology a psychologii, kéž bych jí tak vystudovala..

A ted to nejhlavnější, co mi řekl: Prý jsem ty testy měla dobré a šlo mi všechno. Jsem humanitní typ a mám vztah k umění. Ale matematickou logiku mám taky(tohle bylo největší překvapení!!!!!!) Řekla jsem mu, že se asi musel splést, že ve slovních ulohách se absolutně neorientuju. On říkal, že nejsem technický typ, že bylo vidět že mám spíš pamět na slova než na tvary, což jsem věděla. Také pý mám dobrý všeobecný přehlet( zajímavé, když jsem tipovala) Gympl mi všema deseti schválil, jsem prý studijní typ, a nemám se čeho bát. Je vidět že jsem vyloženě organizační a vudčí typ. Vyhobuje mi, když jsem šef a né podřízenej. Takže ajko další alternativu mi doporučil obchodní akademii. Ano, přesně tohle jsem si chtěla napsat na přihlášku. Ale raději bych ten gympl. Už ani nevím, co mi tam říkal, ale bylo to zajímavé a překvapilo mě, že jsem měla tak dobré výsledky v tom testu. A ta matika, prej logika xD No bylo to hodně informací. Ale takk to, že nejsem technickej, ale humanitní typ, to vím. Vždyt já i chci pracovat s lidma.

Ach ti psychologové.. *úsměv* Nakonec mi popřál hodně uspěchů.. Snad, snad..

Psychologie

14. listopadu 2008 v 17:31 | Šárka
Dlouho jsem tu nebyla, jak jste si někteří z vás možná všimli. V poslední době se toho stalo opravdu dost. Dnes jsem absolvovala již zminovaný pohovor v pedagogicko psychologické poradně. Já naivka jsem si myslela, že to bude test zájmů atd, ale omyl. Jen mi spadla čelist když nám ta pani dala test inteligence, který jsme vyplnovali 3 hodiny.Litovala jsem, že jsem nezustala ve škole, tohle bylo stokrát horší než moje nenáviděná chemie. Nemusím snad zduraznovat, že mi to vubec nešlo a hlavně mě to nebavilo. Nešla jsem tam, abych o sobě zjistila, jak jsem blbá.Bylo to hrozný, už tam nikdy nejdu. 3 hodiny sedět spolu ještě s pěti lidma v místnosti a vyplnovat logické ulohy. Ne, tohle opravdu není pro mě.Logika=neznámá. Nakonec jsme dostali dotazníky, co nás baví a jací jsme, to už mi šlo lépe. A potom jsme ještě měli nakreslit strom, nevim, k čemu jim to bude, ale budiž. Nebavilo mě to tam a ta pani psycholožka se na mě pořád tak podivně usmívala. Tak jsem jí ty usměvy opětovala. Ještě musim zduraznit, že jsem tam byla se středoškolákama, kteří byli starší a měli více vědomostí, a proto v testu obecných vědomostí jsem opravdu byla bezradná.. O spoustě věcí jsem nikdy neslyšela například náky grafy a funkce, ale radek říkal, že to bylo lehký, tak pro něho všechno. A ti ostatní vypadali taky jako slušní šprti, takže zase tam budu za blbce xD Ten test mě uplně vyčerpal, divila jsem se, že jsem potom ještě došla do školy na seminář, takovej nadšenec mužu bejt jenom já. Cestu jsem potkala hodně lidí a všichni mě zdravili, taky jsem potkala jednoho kluka, kterej mi řek že jsem pěkná a jestli mu dám číslo, když jsem ho poslala někam, zeptal se jestli si mě muže aspon vyfotit, taky jsem odmítla. xD

V pondělí jsme měli rodičák, na papírku jsem měla 1-2 z matiky a zemáku, což mě naštvalo, protože tam mám samý 1, ale pak jsem se dozvěděla, že se učitelka přepsala. Takže mám nejlepší známky z celejch devítek, a přitom jsem tak blbá:(Ale k čemu mi to je, že... Ale do konce roku mi to určitě nevydrží. Mám doma brožurky k příjmačkám. Mám takovej pocit, že kdybych měla skončit u příjmaček, tak je prostě neudělám.

Absolvovala jsem první hodinu francoužštiny. Bylo to strašný ta učitelka nám řekla, že budeme psát diktáty, testy a bude nás zkoušet. A přitom je to jenom kurz!!! Od první hodiny nás dřela. Ta výslovnost, ona na tom strašně bazíruje, nevim jak to udělám. Všichni jsme litovali, že jsme tam vlezli... A já mám Francii tak ráda a ona mi to tak zhnusuje.

Připadá mi, že vždycky vlezu tam, kam nemám a pak toho lituju xD Poslední dobou se nák moc často dávám do rozhovorů s učiteli, překvapuje mě to, jsou to fajn lidi. Taky bych chtěla zmínit, že jsem uplně blbá na matiku(cožý už valstně jistě víte), z primitivního testu jsem si nechala dát za 3 a hned z dalšího těžkýho jsem dostala 1 jediná ze třídy. Kazí mi ta 3 stránku, jinak bych měla samý 1 na stránce, což je výkon na mě. Moje známky zatím jsou dvě dvojky a dvě trojky jinak jedničky. Ale ono to přijde to je teprve začátek.

Určitě je toho ještě hodně, co jsem chtěla psát, ale jelikož jsem dnes psychicky i fyzicky vyčerpaná, tak jdu odpočívat. Osmnáctýho jdu na pohovor k psycholožce a řekne mi, jak jsem dopadla, Bože nechci to vědět! A radši vám to ani neřeknu:D

Listí padá a padá a já přemýšlím a přemýšlím..

29. října 2008 v 19:43 | Šárka
Taky tak milujete to podzimní počasí? Pijete čaj, či kávu, jak chcete a koukáte z okna na to zbarvující se listí. Ach, nádhera.Většina lidí podzim nesnáší, ale já jsem vždycky vyjímka, jak již jistě víte, hodně se mi stává, že to co nemají rádi ostatní já mám a naopak. Do této radující se nálady mě dostalo přečtšní si Oty Pavla, což je naše povinná četba. Docela pěkná knížka. Jen mi tu krásnou náladu kazí to, že už je tma a přírodopis, kde máme šutrologii, pro neznalce kameny. Nevím, jak je mám od sebe rozlišit, když podle mě je jeden jako druhý. Pegmatit, amfibol, ryolit, gabro,... Hrůza, hrozné názvy. Ještě štěstí, že zítra je docela dobrej den. V neděli pokud mě moji rodičové nenaplánují nějakou návštěvu babičky, se pojedu podívat na Terezu do Písku na házenou.

Prázdniny jsem strávila v duchu relaxace. Pořád jsem spala a chodila ven na čerstvej vzduch a koukala s Radkem na filmy a jedla popcorn. Dnes má narozeniny, pili jsme víno a koukali na Pretty Women xD Dala jsem mu stříbrný řetízek. Taky jsem chodila pozdě spát a četla si knížky, mimochodem dnes jsem si objednala knížku Proč žijeme od Tibora Novotného. Už se těším až přijde. Na Vánoce jsem si opět napsala tučný seznam knih, které chci. Vlastně ani nevím, co budu chtít k Vánocům kromě knih...To mi připomíná, jak jsme dnes s Radkem koukali na kazetu, kde mi bylo tak 9 a byli tam zrovna Vánoce. Lépe nekomentovat xD

Miluju knížky, miluju podzim, miluju kafe a miluju moje nálady, ve kterých mám pocit, že svět je krásnej a tak utíkám od tvrdé reality. Konec snění a už zase ten blbej ryolit a gabro... blééé!
 
 

Reklama