Ach jo ( mimochdem titul knížky, kterou právě čtu od Roberta Fulghuma)

25. ledna 2009 v 11:38 | Šárka |  Den za dnem


Jak začít, asi těmi gymply, které jsem navštívila. První bylo biskupské gymnázium. Tam mě máma nutí už dobrej půl rok. Je to hodně, ale opravdu hodně prestižní gymnázium. Ale to místo mě děsí. Už jen ten internát vedle, co vypadá jako kaple a je tam nápis sirotčinec. Nebo ty vrzající dveře, jak z nějakého hororu, interiér taky nic moc. Ale jak říká máma, nejdeš tam kvuli vzhledu, ale kvuli vzdělání. Ředitel povídal, že je zde možnost odjet na rok studovat do Mexika, Argentýny, Francie atd.. A je možnost si udělat certifikáty z jazyků. Berou tam jen 28 lidí a všichni dělají přijímačky. Mámu to nadchlo, ale já si myslím, že bych tam nebyla spokojenáa a byl by velký problém se tam i dostat. Další gymnázium bylo gymnázium v české ulici. Tam byl uplně suprovej ředitel, povídal s námi tak hodinu a opravdu je to skvělej inteligentní srandovní člověk. Gymnázium taky není špatné, ale moje drahá maminka, jako by mi to nemohla usnadnit, nechce, abych tam šla a místo toho, abych šla na to biskupský.. Ne, nepujdu! Na tom českym gymnáziu berou bez přijímaček, jen kdyby bylo 30 samých jedničkářů, tak přijímačky udělaji.

Zatím to tedy vypadá takto: (Eventuelní možnost, co na přihlášky napíšu, možná se to ještě změní.....
Řazeno chronologicky)

Gymnázium Jana Valeriána Jirsíka: +(plus) maji tam psychologii, filozofii, světovou literaturu
-(mínus) je to v Budějovicích, takže dojíždění a možná budu muset
dělat přijímačky, což nechci

Gymnázium Česká: + mají tam automat na kafe xD a obě kola dějalí bez přijímaček
- nemaji tam psychologii a filozofii

Gmnázium Písek: + je to blízko od domova a celkem se mi tam líbí a Písek znám dost dobře
- nemají psychologii atd.

Tak tady to vidíte. Asi pujdu na opraváře zemědělských strojů xD

V pátek učitel přinesl na chamii nějaký desky s papírama, už jsem chtěla plašit, že zase píšeme nějakej ten velkej test, který pravidelně píši na 3, ale když s nima zamířil směrem ke mě a zeptal se jestli nemám pravítko, uklidnila jsem se. Měla jsem proškrtávat prázdná místa v přihláškách, které dostaneme k vysvědčení. Já měla Áčko a holka za mnou měla nás. Když pozvedla mojí přihlášku, ve které byly ve třech řádkách uplně samé 1, zaradovala jsem se. Bože, mám samý. Ale počkat, k čemu že mi to vlastně je? Rozhodně mi to zlepšilo náladu a když mi učitel děkoval stotisíckrát za mojí "proškrtávací brigádu" měla jsem sto chutí mu tak poděkovat, že mi tu 1 dal. Ale místot toho jsem jen řekla: Nemáte zač..

Včerejší sobotu jsem strávila v duchu uměleckém. Celou dobu jsem poslouchala klasiku typu Mozart, Bach, Smetana. Miluju klavírní melodie a klavír. Moc bych na něj chtěla umět hrát a nejluxusnější je bílej rokokní klavír, oujé. Vždy, když poslouchám tuto hudbu, vzpomenu si na to léto, kdy jsem stála v Písku pod uměleckou školou a zasněně poslouchala, jak tam někdo hraje na klavír. Vydržela bych to poslouchat celou věčnost. Také jsem včera konečně zase četla a zamilovala se do spisovatele Roberta Fulghuma, je to skvělej člověk a spisovatel, má skvělé citáty. Ach.. Večer, nevim, co mě to napadlo, jsem si vzala apír a tužku a kreslila za poslechu klasiky, co mě napadlo.Nakonec z toho vylezl obrázek UFA ve vesmíru jak přistává na naší Zemi a naše Země říká: We are not alone, ufo is really.. Co mě to napadlo xD Asi nějaký osvícenství. Pche, nákej gympl, co gympl, umělecká škola, tam bych našla pochopení xD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ŠáRiK :) ŠáRiK :) | Web | 25. ledna 2009 v 13:55 | Reagovat

Hlavně běž tam kam chceš :) a na mámku ohledy neber. Je to přeci tvůj život :)

Tak to ti přeju. Samí jedničky jsem měla naposled v 1. třídě xD

2 Nicole3000 Nicole3000 | E-mail | 25. ledna 2009 v 19:59 | Reagovat

no, měla jsem kamaráda, co byl z biskupského gymnázia v Kroměříži a fakt hodně chytrej... jestli jsou tak prestižní a disciplinovaná biskupská gymnázia po celé české republice tak klobouk dolů :)

Nu, každopádně, rozhodnout to musíš sama :)

3 smajwinka smajwinka | Web | 26. ledna 2009 v 20:14 | Reagovat

žáci mají taky občas hlášky, ale ty si nepíšu :P

ty bereš ten gympl docela dost vážně. ale chápu, že se musíš rozhodnout, protože po devítce se někam dostat musíš. já bych se asi taky tak složitě rozhodovala. v sedmičce jsem dělala přijímačky na gympl, kterej mám kousek od domova (o jiným jsem nepřemýšlela), jsem spokojená. sice ne se vším, ale to ani nejde. Tak Ti přeju hodně štěstí při rozhodování, hlavně abys tam byla spokojená ;)

gratuluju k samým jedničkám ;)

za tu brigádu ti měl zaplatit :D

nerada poslouchám klasiku, stačí mi, že jsem musela přetrpět poslech v hudebkách, který jsem mívala :P

jo, kreslení toho, co mě napadne znám ze školy. většinou z toho vyjdou blbosti typu mutantí zvíře nebo člověk :D

4 Death Incarnate Death Incarnate | E-mail | Web | 30. ledna 2009 v 20:40 | Reagovat

Joo kdyby ses pro uměleckou rozhodla dřív a hlásila ses do Ostravy tak jsme spolu :P

Jinak nenechávej si do toho kecat, upřímně ani nikdo z mojí rodiny netoužil abych šla na umělku... a sem tam :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama