Leden 2009

Nejlepší nálada

29. ledna 2009 v 23:44 | Šárka |  Den za dnem

Poslouchám písničku Honey, honey, kterou jsem od tělocviku zpívala, protože jsem dělali aerobic a tato písnička nám k tomu hrála. Zpívala jsem jí i mému sousedovi, při vydávání vysvědčení. Učitelka se s tím moc nepárala , prostě nám to rozdala. Žádný komentáře, poprvý si mě nenechala na konec. Ale apk nakonec řekla, že pár lidí pochválí zmínila, mězi nimi i mě, že prý jsem to nakonec uhrála a mám jediný samý. Já se na ní tak zatvářila a ona měla připomínku, že se prý mračím.. Kdo by ji neměl, když mám pocit, že tu 1 mám z milosti..Mám samý!!! Vypadá to skvostně na přihlášce, kde mám ve třech sloupcích samé 1. Od osmičky až do pololetí devítky. Já to dokázala! Do výstupního hodnocení mi učitelka napsala všechno nejvyšší, akorát obhajoba práv nebo tak, tak to jsem měla jen vyšší uroveň.No zrovna já, která se neustále přu.. Jak myslí, měla mi ubrat na logice a místo vysoká uroven tam napsat nízká uroven.

Já nechci ze základky pryč, je to hrozná představa:(

Tohle je jen malinká část toho, co jsem musela opsat.. Zpestření posledního roku na ZŠ..
Pan ředitel chce mojí fotku s dudlíkem, tak mě náš matikář vyfotí. Prý: ,,Premiantka třídy a ročníku s dudlíkem v puse" Jasně, už i ředitel ze mě má srandu. No, jen se smějte, aspon nějak si mě budou pamatovat xD

Ach jo ( mimochdem titul knížky, kterou právě čtu od Roberta Fulghuma)

25. ledna 2009 v 11:38 | Šárka |  Den za dnem


Jak začít, asi těmi gymply, které jsem navštívila. První bylo biskupské gymnázium. Tam mě máma nutí už dobrej půl rok. Je to hodně, ale opravdu hodně prestižní gymnázium. Ale to místo mě děsí. Už jen ten internát vedle, co vypadá jako kaple a je tam nápis sirotčinec. Nebo ty vrzající dveře, jak z nějakého hororu, interiér taky nic moc. Ale jak říká máma, nejdeš tam kvuli vzhledu, ale kvuli vzdělání. Ředitel povídal, že je zde možnost odjet na rok studovat do Mexika, Argentýny, Francie atd.. A je možnost si udělat certifikáty z jazyků. Berou tam jen 28 lidí a všichni dělají přijímačky. Mámu to nadchlo, ale já si myslím, že bych tam nebyla spokojenáa a byl by velký problém se tam i dostat. Další gymnázium bylo gymnázium v české ulici. Tam byl uplně suprovej ředitel, povídal s námi tak hodinu a opravdu je to skvělej inteligentní srandovní člověk. Gymnázium taky není špatné, ale moje drahá maminka, jako by mi to nemohla usnadnit, nechce, abych tam šla a místo toho, abych šla na to biskupský.. Ne, nepujdu! Na tom českym gymnáziu berou bez přijímaček, jen kdyby bylo 30 samých jedničkářů, tak přijímačky udělaji.

Zatím to tedy vypadá takto: (Eventuelní možnost, co na přihlášky napíšu, možná se to ještě změní.....
Řazeno chronologicky)

Gymnázium Jana Valeriána Jirsíka: +(plus) maji tam psychologii, filozofii, světovou literaturu
-(mínus) je to v Budějovicích, takže dojíždění a možná budu muset
dělat přijímačky, což nechci

Gymnázium Česká: + mají tam automat na kafe xD a obě kola dějalí bez přijímaček
- nemaji tam psychologii a filozofii

Gmnázium Písek: + je to blízko od domova a celkem se mi tam líbí a Písek znám dost dobře
- nemají psychologii atd.

Tak tady to vidíte. Asi pujdu na opraváře zemědělských strojů xD

V pátek učitel přinesl na chamii nějaký desky s papírama, už jsem chtěla plašit, že zase píšeme nějakej ten velkej test, který pravidelně píši na 3, ale když s nima zamířil směrem ke mě a zeptal se jestli nemám pravítko, uklidnila jsem se. Měla jsem proškrtávat prázdná místa v přihláškách, které dostaneme k vysvědčení. Já měla Áčko a holka za mnou měla nás. Když pozvedla mojí přihlášku, ve které byly ve třech řádkách uplně samé 1, zaradovala jsem se. Bože, mám samý. Ale počkat, k čemu že mi to vlastně je? Rozhodně mi to zlepšilo náladu a když mi učitel děkoval stotisíckrát za mojí "proškrtávací brigádu" měla jsem sto chutí mu tak poděkovat, že mi tu 1 dal. Ale místot toho jsem jen řekla: Nemáte zač..

Včerejší sobotu jsem strávila v duchu uměleckém. Celou dobu jsem poslouchala klasiku typu Mozart, Bach, Smetana. Miluju klavírní melodie a klavír. Moc bych na něj chtěla umět hrát a nejluxusnější je bílej rokokní klavír, oujé. Vždy, když poslouchám tuto hudbu, vzpomenu si na to léto, kdy jsem stála v Písku pod uměleckou školou a zasněně poslouchala, jak tam někdo hraje na klavír. Vydržela bych to poslouchat celou věčnost. Také jsem včera konečně zase četla a zamilovala se do spisovatele Roberta Fulghuma, je to skvělej člověk a spisovatel, má skvělé citáty. Ach.. Večer, nevim, co mě to napadlo, jsem si vzala apír a tužku a kreslila za poslechu klasiky, co mě napadlo.Nakonec z toho vylezl obrázek UFA ve vesmíru jak přistává na naší Zemi a naše Země říká: We are not alone, ufo is really.. Co mě to napadlo xD Asi nějaký osvícenství. Pche, nákej gympl, co gympl, umělecká škola, tam bych našla pochopení xD

Chemie?

21. ledna 2009 v 15:20 | Šárka |  Den za dnem
Moje nálada je opravdu ale opravdu nestabilní. Něco jako graf střídavýho napětí xD Dneska skvělá náladička, včera bod mrazu a předevčírem zase uplně nejlepší. Dostala jsem 1 z pololetky z češtiny, měla jsem jí nejlepší ve třídě s uspěšností 97% a 5 chyb pro zajímavost, dalo setam udělat přes 100 chyb.. Nic moc. Z matiky ze čtvrtletky jsem k mému překvapení taky dostala 1, ale to už jsem asi psala. Potom jsem slepé mapy udělala na 100%. Z fyziky z písemky jsem taky dostala 1 atd.. Akorát ta chemie. Včera jsem se dozvěděla, že některejm holkám z céčka dal 1 a ony mají samé 1. Tak jsem se smířila s 2 a dneska ve škole jsem pořád uvažovala jestli mě nevyzkouší. Tak jsem se učila, potom přišla hodina "h". Učitel rozevřel svuj sešit a chvíli do něj koukal, potom se na mě podíval a řekl:,, Mám? Tak pojd na kus řeči." Já se na něj tak podívala a nevěřícně jsem dodala: ,,Já?" Mořil mě u tabule dost dlouho a vše jsem musela do detailů vysvětlovat, akorát jsem si nemohla vzpomenout k čemu ještě se používají saze vyrobené z mazutu. Jinak jsem mu vše zodpověděla, protože si myslím, že to docela chápu. Byla jsem vyklepaná jako nikdy, křída v ruce se mi klepala a padalia mi, ale já jsem nebyla nervozní, jen mi byla zima a věděla jsem, že o něco jde. Dal mi 1. Ale otázka je, přepíše mi tu 2? Budu mít samý? Nebo jednu dvojku? To už je jedno, nechme se překvapit. Spíše si myslím, že si jí nezasloužím..
Zejtra se jedu podívat na další gymply do Budějc, tak uvidíme, jak mě to ovlivní.

Také poslušně hlásím, že školní řád, který jsem musela opsat, jestli si ještě vzpomínáte, za pípnutí mého mobilu při zemáku, jsem konečně dopsala. Byla to makačka, nechtějte to zažít! Ale alespon nějaké zpestření. Nakonec jsem provokativně napsala učiteli věnování: Pro pana učitele opsala dne 21.1. 2009 Šárka H. 9.B.. Nebo něco takovýho.. Každopádně jsem popsala 4 A4 z obou stran. Pěkný... Nemám ráda školní řády!

I have a good time.

16. ledna 2009 v 15:51 | Šárka |  Den za dnem
Tak vám jdu zase sdělit mé dojmy. Právě jsem se vrátila ze školy. Měli jsme muj tolik nenáviděný seminář z matiky. Ale tak chodit tam musím, když chci jít na gympl. Normálně, nevím, jak se to stalo, ale 2 příklady jsem vypočetla první a jediná ze všech těch inteligentů, co tam byli. Poprvý a naposled:D Taky jsem vám chtěla sdělit, že musím na matiku a zemák nosit DUDLÍK! Protože učitele štvalo moje věčné žužlání šňůrek od mikiny, tak mi řekl, at si přinesu dudlík. Víte, že mě to baví dudlat? Učitel si mě chce vyfotit, že prej mi to sluší, snad to nedá do novin, jak hrozil xD. Sice jsem v tom jako magor, ale aspon něco žvejkám. xD Taky jsem dostala 1 ze čtvrtletky, to čumim! Chybu jsem měla samozřejmě z nepozornosti, to je zajímavý, to nejtěžší vypočítám a to nejlehčí zblbnu.

Absolvovala jsem návštěvy 3 gymplů. 2 v Českých Budějovicích, a to bylo nejdříve Gymnázium J. V. Jirsíka. Tam nás to všechny zaujalo, ředitel byl příjemný a povídal o jejich mimoškolnních aktivitách. Byli v Palestině, na Aljašce, v Jordánsku atd. Jezdí všude možně a i mají fotku s britskou princeznou. Mimoškolních aktivit je tam hrozně moc a muže si každý student zvolit své zaměření podle povinně volitelných předmětů. Mají tam dokonce filozofii a psychologii a taky literaturu. Potom jako kroužek mají světovou literaturu, to je prý diskuze o knížce a studenti si tento kroužek žádají, i když jsou prázdniny. Tam by mi to vyhovovalo, ale zase je to hodně prestižní...Tak nevim, jestli se tam dostanu, popřípadě jestli to zvládnu. Další gympl byl soukromej, to byla nejhorší škola, co jsem kdy viděla. A skoro nic tam nemaji, akorát žáci dostanou notebooky a mohou někdy písemku psát i z domova, když jsou nemocní. Co je tohle za školu? Vyučují jen 2 jazyky a nemají žádné jiné aktivity. Na další školu jsme jeli do Písku nagymnázium , tam mi řekli, že budou brát na průměr pokud uchazečů z průměrem nebude víc jak 40. Příští čtvrtek se pojedu podívat ještě na 2 gymnázia v Budějcích. Porovnám to a rozmyslím. Přijímačky na všech gymplech dělaji formou testů scio. Tipovačka, to mi vyhovuje xD Takže nemůžu mít v přihlášce 3 gymply, protože všechny gymply dělají přijímačky ve dvou termínech a jeden gympl bych tuudíž nestihla. Takže je jisté, že si dám na přihlášku 2 gymply a obchodku..

A teď, babo raď. Kam mám jít?

Už jste někdy opisovali školní řád?

9. ledna 2009 v 23:20 | Šárka
Tak se vám jdu zase pochlubit, pokud vás ty moje nechutný kecy baví číst, tak vás obdivuji. Zjistila jsem, že z mojí znalostí matematiku, mužu akorát tak na učnák, proč mi to nejde? Mám dilema, jakej si vybrat gympl, rodiče mě nutí na jeden, ale to je opravdu moc náročný a oni to nechápou. Na rodičáku mamka samozřejmě byla a měla jsem 1- z matiky a 2 z chemie. Ach jo.

Při češtině jsem nějakym záhadným způsobem na mobilu spustila hudební přehrávač, takže mi o hodině na celou třídu začala vyhrávat písnička, samozřejmě všechny pohledy směřovali na mě a mou snahu vypnout ten řev, nák se mi to nevedlo, když se mi to povedlo, řekla jsem: pardon... A učitelka se tomu jen zasmála. Další den jsme měli zeměpis a mně napsal jeden kluk, co už vyšel ze školy a chodil k nám do třídy. A mně zapípal mobil mým bláznivým tonem na sms. Nehcápu to, přišlo mi, že mám zvuky vypnutý. Ten mobil si dělá, co chce. Učitel se naštval a řekl, že po hodině jdu za ředitelem a mobil jde do trezoru a rodiče si ho vyzvednou. To jsem samozřejmě nechtěla, tak jsem si vybrala 2. možnost a to 2krát opsat CELÝ školní řád.. Lituju toho, píšu jako magor a jsem teprve v půlce!!!!!!! Učitel se nademnou smiloval a dal mi to jen jednou a místo do týdne do konce měsíce. Takže ted o přestávkávh nedělám nic jinýho než žě opisuju školní řák. Super, ne?

Nechápu, proč všem vadí, že při matice pravidelně okusuji a cucám šnurku od mikiny. Baví mě to a svým zpusobem i uklidnuje. Učitel už mi to zatrhnul a jsem tim známá. Taky jsem si zapletla nohy do traku od tašky, když jsem šla k tabuli, a kdybych neudržela balanc, tak se složím učiteli rovnou k nohám, takhle jsem zakopla a vypadalo to komicky. A abych nezapomněla tak mi učitel hodil do hlavy křídu. A je toho ještě víc. Jsou na mě všichni zlí! xD

Napsala jsem povídku vánoční do novin a ta povídka která vyhraje, tak její autor dostane volné vstupenky asi na 13 filmů do kina. Kino to je moje...Ale nevyhraju to, ale co, zkusit se má všechno.

Bla bla bla. Kdybych měla psát všechny zajímavý okamžiky, co se mi dějou, tak se mi to sem nevejde. Největší starosti mám ted z výběru školy, přímaček. Toužím po tom, aby mě vzali na pruměr, jinak bych byla nahraná.

Silvestr 2008 na Radkovo chatě.

2. ledna 2009 v 14:36 | Šárka |  Co fotoaparát zachytil

29.12 jsem odjela do Českých Žlebů na Radkovo chatu. lyžovali jsme, jeli do bazenu a šli na procházku.. Bylo to tam super!Nádherná přírada, pěkná sjezdovka a pěkná chata. Tak sem dávám fotky.


Fotek je opravdu dost, takže bude pokračování