Listopad 2008

Jak že to dopadlo u psychologa?

18. listopadu 2008 v 17:36 | Šárka |  Den za dnem
Pro ty z vás, které zajímá, co mi řekl pan psycholog-.... Přišla jsem do známé čekárny, kde mě jako minule uvítala usměvavá paní. Psychologové mají usměv v popisu práce, neustále se smějí. Když jsem se dozvěděla že pujdu k chlapovi, mírně mě to rozhodilo. Nakonec se z toho vyklubal starší usměvaví, trochu i srandovní pán. Byl mi velice příjemný a dobře se mi s níám povídalo. Miluju psychology a psychologii, kéž bych jí tak vystudovala..

A ted to nejhlavnější, co mi řekl: Prý jsem ty testy měla dobré a šlo mi všechno. Jsem humanitní typ a mám vztah k umění. Ale matematickou logiku mám taky(tohle bylo největší překvapení!!!!!!) Řekla jsem mu, že se asi musel splést, že ve slovních ulohách se absolutně neorientuju. On říkal, že nejsem technický typ, že bylo vidět že mám spíš pamět na slova než na tvary, což jsem věděla. Také pý mám dobrý všeobecný přehlet( zajímavé, když jsem tipovala) Gympl mi všema deseti schválil, jsem prý studijní typ, a nemám se čeho bát. Je vidět že jsem vyloženě organizační a vudčí typ. Vyhobuje mi, když jsem šef a né podřízenej. Takže ajko další alternativu mi doporučil obchodní akademii. Ano, přesně tohle jsem si chtěla napsat na přihlášku. Ale raději bych ten gympl. Už ani nevím, co mi tam říkal, ale bylo to zajímavé a překvapilo mě, že jsem měla tak dobré výsledky v tom testu. A ta matika, prej logika xD No bylo to hodně informací. Ale takk to, že nejsem technickej, ale humanitní typ, to vím. Vždyt já i chci pracovat s lidma.

Ach ti psychologové.. *úsměv* Nakonec mi popřál hodně uspěchů.. Snad, snad..

Psychologie

14. listopadu 2008 v 17:31 | Šárka |  Den za dnem
Dlouho jsem tu nebyla, jak jste si někteří z vás možná všimli. V poslední době se toho stalo opravdu dost. Dnes jsem absolvovala již zminovaný pohovor v pedagogicko psychologické poradně. Já naivka jsem si myslela, že to bude test zájmů atd, ale omyl. Jen mi spadla čelist když nám ta pani dala test inteligence, který jsme vyplnovali 3 hodiny.Litovala jsem, že jsem nezustala ve škole, tohle bylo stokrát horší než moje nenáviděná chemie. Nemusím snad zduraznovat, že mi to vubec nešlo a hlavně mě to nebavilo. Nešla jsem tam, abych o sobě zjistila, jak jsem blbá.Bylo to hrozný, už tam nikdy nejdu. 3 hodiny sedět spolu ještě s pěti lidma v místnosti a vyplnovat logické ulohy. Ne, tohle opravdu není pro mě.Logika=neznámá. Nakonec jsme dostali dotazníky, co nás baví a jací jsme, to už mi šlo lépe. A potom jsme ještě měli nakreslit strom, nevim, k čemu jim to bude, ale budiž. Nebavilo mě to tam a ta pani psycholožka se na mě pořád tak podivně usmívala. Tak jsem jí ty usměvy opětovala. Ještě musim zduraznit, že jsem tam byla se středoškolákama, kteří byli starší a měli více vědomostí, a proto v testu obecných vědomostí jsem opravdu byla bezradná.. O spoustě věcí jsem nikdy neslyšela například náky grafy a funkce, ale radek říkal, že to bylo lehký, tak pro něho všechno. A ti ostatní vypadali taky jako slušní šprti, takže zase tam budu za blbce xD Ten test mě uplně vyčerpal, divila jsem se, že jsem potom ještě došla do školy na seminář, takovej nadšenec mužu bejt jenom já. Cestu jsem potkala hodně lidí a všichni mě zdravili, taky jsem potkala jednoho kluka, kterej mi řek že jsem pěkná a jestli mu dám číslo, když jsem ho poslala někam, zeptal se jestli si mě muže aspon vyfotit, taky jsem odmítla. xD

V pondělí jsme měli rodičák, na papírku jsem měla 1-2 z matiky a zemáku, což mě naštvalo, protože tam mám samý 1, ale pak jsem se dozvěděla, že se učitelka přepsala. Takže mám nejlepší známky z celejch devítek, a přitom jsem tak blbá:(Ale k čemu mi to je, že... Ale do konce roku mi to určitě nevydrží. Mám doma brožurky k příjmačkám. Mám takovej pocit, že kdybych měla skončit u příjmaček, tak je prostě neudělám.

Absolvovala jsem první hodinu francoužštiny. Bylo to strašný ta učitelka nám řekla, že budeme psát diktáty, testy a bude nás zkoušet. A přitom je to jenom kurz!!! Od první hodiny nás dřela. Ta výslovnost, ona na tom strašně bazíruje, nevim jak to udělám. Všichni jsme litovali, že jsme tam vlezli... A já mám Francii tak ráda a ona mi to tak zhnusuje.

Připadá mi, že vždycky vlezu tam, kam nemám a pak toho lituju xD Poslední dobou se nák moc často dávám do rozhovorů s učiteli, překvapuje mě to, jsou to fajn lidi. Taky bych chtěla zmínit, že jsem uplně blbá na matiku(cožý už valstně jistě víte), z primitivního testu jsem si nechala dát za 3 a hned z dalšího těžkýho jsem dostala 1 jediná ze třídy. Kazí mi ta 3 stránku, jinak bych měla samý 1 na stránce, což je výkon na mě. Moje známky zatím jsou dvě dvojky a dvě trojky jinak jedničky. Ale ono to přijde to je teprve začátek.

Určitě je toho ještě hodně, co jsem chtěla psát, ale jelikož jsem dnes psychicky i fyzicky vyčerpaná, tak jdu odpočívat. Osmnáctýho jdu na pohovor k psycholožce a řekne mi, jak jsem dopadla, Bože nechci to vědět! A radši vám to ani neřeknu:D