Říjen 2008

Listí padá a padá a já přemýšlím a přemýšlím..

29. října 2008 v 19:43 | Šárka |  Den za dnem
Taky tak milujete to podzimní počasí? Pijete čaj, či kávu, jak chcete a koukáte z okna na to zbarvující se listí. Ach, nádhera.Většina lidí podzim nesnáší, ale já jsem vždycky vyjímka, jak již jistě víte, hodně se mi stává, že to co nemají rádi ostatní já mám a naopak. Do této radující se nálady mě dostalo přečtšní si Oty Pavla, což je naše povinná četba. Docela pěkná knížka. Jen mi tu krásnou náladu kazí to, že už je tma a přírodopis, kde máme šutrologii, pro neznalce kameny. Nevím, jak je mám od sebe rozlišit, když podle mě je jeden jako druhý. Pegmatit, amfibol, ryolit, gabro,... Hrůza, hrozné názvy. Ještě štěstí, že zítra je docela dobrej den. V neděli pokud mě moji rodičové nenaplánují nějakou návštěvu babičky, se pojedu podívat na Terezu do Písku na házenou.

Prázdniny jsem strávila v duchu relaxace. Pořád jsem spala a chodila ven na čerstvej vzduch a koukala s Radkem na filmy a jedla popcorn. Dnes má narozeniny, pili jsme víno a koukali na Pretty Women xD Dala jsem mu stříbrný řetízek. Taky jsem chodila pozdě spát a četla si knížky, mimochodem dnes jsem si objednala knížku Proč žijeme od Tibora Novotného. Už se těším až přijde. Na Vánoce jsem si opět napsala tučný seznam knih, které chci. Vlastně ani nevím, co budu chtít k Vánocům kromě knih...To mi připomíná, jak jsme dnes s Radkem koukali na kazetu, kde mi bylo tak 9 a byli tam zrovna Vánoce. Lépe nekomentovat xD

Miluju knížky, miluju podzim, miluju kafe a miluju moje nálady, ve kterých mám pocit, že svět je krásnej a tak utíkám od tvrdé reality. Konec snění a už zase ten blbej ryolit a gabro... blééé!

Prázdniny? WTF?

25. října 2008 v 21:30 | Šárka |  Den za dnem
Mám uplně bezkonkurenční náladu, dneska jsme byli s Radkem v Budějcích na plavečáku a v kině na Nestydovi. Byl to dobrej film, vřele doporučuji. Musím také zmínit, že jsem se v jedné z místních restaurací nacpala až k prasknutí kuřecím salátem, že jsme byla ráda, že jdu. A zapila jsme to ledovou kávou, která byla značně přeslazená. Skvělej výlet to byl. Jsou prázdniny, hm, hm, hm...

Rozhodla jsem se, ža zajdu do pedagogicko psychologické poradny, aby mi poradili na jaké povolání a školu se hodím. Asi mi to bude na nic, ale za zkoušku to stojí. Podmínkou je, že oje třídní o mně musí vyplnit dotazník. A tak si mě o přestávce zavolala, protože nějaké otázky nevěděla, jelikož mě má na dvě hodiny týdně, tak mě prý moc nezná, ale na rodičáku mě vždy mamce chválí. Napsala tam o mně že pracuji ze zájmem ve všech předmětech, že mi jde práce s materiálem i s lidmi a i s přírodou, což jsme se teda zhrozila, protože si to nemyslím.Také že vystupuji jako vůdčí osobnost atd Nenašla ani jednu mou slabost a také napsala že jsem ctižádostivá, což je pravda.. No prostě si budou myslet, že tam přijde nějaká dokonalá žákyně a místo toho přijdu já, budou zklamánixD Z toho dotazníku vypadám jako ideál, ale ve skutečnosti nejsem a asi bych sama o sobě napsala něco jiného, než paní učitelka :D Nevím. Uvidím. V pátek ráno jsem celou cestu do školy šla s naším chemikářem. Povídali jsme až k mojí šatně, dokonce se mnou šel i vchodem pro žáky, abysme mohli povídat. Je to skvělej člověk, ale chemii prostě nesnášim,. Nesnášim matiku mám ráda matikáře... A tak. Prostě jsme divná, většinou žáci nemají rádi předmět kvuli učiteli, ale já jsem zase něco extra. Mám ráda ty učitele, kteří ostatní nemají rádi. Jak již jsme psala blíží se nám rodičák a z matiky nemáme ještě ani jednu známku, já teda jo, ale to si určitě nezapsal, takže očekávám mnoho písemek. Chodím na seminář z matematiky, připadám si tam jako největčí debil pod sluncem, všichni jsou tam lepší než já.. Jsou to těžký příklady na logiku která mi chybí a to mě učitel ještě nutí počítat olympiádu z matiky a já jsem ráda že pochopim to co normálně bereme, Sice jsme měla jediná z naší třídy z matiky 1, ale to neni vubec podstatný, v ostatních třídách jsou všichni lepší než já. No nebudu tady zpytovat moje svědomí. At žije čeština, pryč s matikou! xD Už chci na nějakou vysokou, kde neni zas tak moc matiky. A jestl se dostanu na gympl tak to bude jako kdybych dělala prumyslovku zdravku atd najednou, to nedám..

V pondělí se nejde do školy. To znamená že sjou prázdniny. Ne že bych si nerada odpočinula, ale ve škole je to lepší. A ještě toho mám hodně, co musím udělat. A nechce se mi asi jsme opravdu líná. A nechci si to přiznat. Muj matikář o mně řekl že jsem líná a že mám navíc když se ho moje třídní ptala na moje slabiny do toho dotazníku. Když se mě následně ptala jestli je to pravda tak jsme řekla že si nemyslim že jsem líná. A ted zjištuju že měl pravdu. Měla jsem jí to odsouhlasit..
Zejtra jdu na fotbal a pak taky po dlouhej době s holakma ven, oujé.

Nervy v kýblu.

18. října 2008 v 22:40 | Šárka |  Den za dnem
Mám dost! Včera propukla u nás ve třídě žhavá diskuze na tema absolventská trička. Jak jinak, zase jsem to dostala na starosti já. Navrhla jsem jeden návrh, kde bylo napsáno Škola je jako kriminál sedíš v ní a nevíš za co. Byly tam i jiné návrhy ale tenhle vyhrál, takže se zbytek třídy naštval a když jsme trička objednávali, řval každej na každýho všichni se hádali, a já rezignovala a oznámila jsem že na tohle prostě nemám a už nikdy víc tohle dělat nebudu. To bylo peklo a nakonec to ještě svedli na mě. No skvělý! Naše třída se prostě nikdy na ničem nedokáže dohodnout. Nakonec máme tedy černá trička se svítivě růžovym nápisem a vzádu škola= neznámá nadruhou. Ještě že už to máme zasebou. Už nikdy víc!!

Tak už jsem se z toho vzteku a znechucení z té komedie nějak dostala a mužeme přejít k příjemnějším věcem, Chtěla bych vám sdělit, co jsem dostala k narozeninám. Dostala jsem TENHLE MOBIL, který splnoval moje požadavky a to 5mpx foták, abych nemusela všude tahat digitál( ale ty fotky stejně nejsou žádná sláva) a byl vysouvací xD Od Radečka jsem dostala TUHLE NEJUŽASNĚJŠÍ ENCYKLOPEDII trefil se mi akorát do vkusu, je nádherná a všechno je dokonale popsané a ty fotky, no, jsem unešena. Od holek jsem dostala lak na nehty, řasenku, nějakýho plyšáka, čokoládu, sprochovej gel. A abych nezapomněla tak d babičky peníze a od bráchy webovkou kameru.

Hey you! I am here, now!

15. října 2008 v 15:44 | Šárka |  Den za dnem
Tak, určitě jste se nemohli dočkat, až se zase uráčím něco sepsat na blog xD Aby měly vaše dušičky pokoj, tak jsem tady. Opět v nové síle, v lehce nostalgické náladě.Snažím se být pilnou studentkou, to se mi moc nedaří. O hodinách vykřikuju, bavím se a nahlas směji s mým sousedem, tedy hlavně na přírodopise, kde bych měla vlastně dávat největší pozor, ale tak těm jeho kravinám se nedá odolat. Šprtka ze mě prostě nebude. Moji spolužáci jsou tak milí, neustále si ze mě dělají sekretářku, Šášulo udělej, Šášulo zařid, šášulo tohle šášulo támhlet. Nedobrovolně jsem byla strčena do hlavního organizátora školních triček, oznámení našemu spolužákovi že mu nechutně páchnou nohy a vedoucí skupiny projeku Evropská unie, ktterý máme prezentovat druháčkům, kteří vlastně ani neví, co to je Evropa a sotva umí číst, jak geniální. To jsem zvědavá, co jim tam budeme říkat, ale Šášula to zařídí, že xD Abyste věděli, tak jsem dnes dostala 1 z chemie. Nevím, jak se to mohlo stát, ale stalo se. Tématem číslo jedna je tedu mně však škola, na kterou pujdu. Rozhodla jsem se, že zajdu do pedagogickopsychologické poradny, at mi poradí, na co se hodim. Vypadá to zatím na gympl, jelikož jiná možnost neni, nezvolila jsem si žádný obor, který bych chtěla studovat. Obavy mám z přijímacích zkoušek, protože si myslím, že je neudělám. Dále potom taky myslím, že to tam na mě bude moc těžký, já jakožto antitalent na čísla. Měli jsme seminář z matematiky 2 hodiny, měla jsem dost. Počítali jsme nějaké rovnice o dvou neznámých a já byla po hodině tak mimo, že jsem každou rovnici musela dělat nejmíň dvakrát, jelikož jsem počítala stylem: 4 . 5=40, 4.9=32... Nevím jak jsem na taková zvěrstva mohla přijít, ale vzhledem k mému neschopnému mozku nemajícího zájem o nějakou matiku či fyziku nebo dokoce chemii (!!), se ani nedivím. Prostě čísla a já, to nejde dohromady. Byla jsem prostě převařená a přepracovaná. Češtinu pro náročné jsem zvládla s nadšením, protože čeština to je muj obor.Dělali jsme přímačky cvičně na počítači a já měla jen 86 % ach ne, sice jsem měla nejvíc ze všech, ale spokojená teda nejsem, jak já jsem mohla bát 2. ve školní olympiádě, to nepochopím. Ráda bych našla školu, kde nebude matika fyzika a chemie, jenom jazyky by tam mohli být, ale taková škola (bohužel pro mě) neexistuje.. Jsem zvědavá jak to dopadne, jakožto první ročník si mužeme podat tři přihlášky na různé školy, vznikne tím ale značný chaos.
Jelikož jsem blog docela zanedbávala, tak chystám, že vám napíšu, co jsem dostala k narozeninám a nějakou tu přehlídku fotek z nedávných dob.
Kristepane zítra písemka z přírodáku, velká, kde jsou otázky pro mě nelze zodpověditelné. Co mi zbývá? Ano správně, učit se!

Poslušně hlásím..

7. října 2008 v 16:14 | Šárka |  Den za dnem
Jak jste si jistě všimli, nemám čas. Mám toho hodně na programu, ale to píšu pokaždý,, nebudu se opakovat. Zjistila jsem, že mi vůbec nejde chemie, jelikož moje 3 z opakovac písemky mě opravdu nepotěšila. Ostatně, koho taky jo. Dvojka mi utekla o jednu chybu. Měla jsem jich 5 a do devíti byla 3, takže trošku nefer trojka, no. Ale nemužu všechno svádět na to, že je to nefer, přiznejme si polehčující okolnost, že jsem blbá a naprosto nenadaná na chemii. Pořád řešíme přímačky, už mi to leze na mozek, pořád samý přípravy a otázky typu: Kam chceš jít na školu?" Dneska k nám do třídy přišel nějakej chlap s absolvenskýma tričkama, já přišla do třídy až pozdějc a ani jsem nevěděla co se děje a hned mi moji spolužáci nacpali funkci hlavního organizátora, ne jsem zjistila o co jde už jsem tomu chlapovi dala moje čílo na mobil a on mi něco povídal, což jsem vůbec nevnímala a jenom kejvala. Prostě zase: Šášulo udělej Šášulo zařiď. Ach, jsou tak milí zase abych to organizovala já. Při dějepise jsem usínala a probudila se až když skončilo zkoušení. Také jsem zjistila, že budu ve škole 3krát tejdně do pul 4 a to jeden den dokonce od 7 do pul 4. Blbý přímačky!!!!! Dneska jsme na tělocviku skákali do písku, já nemužu skákat kvuli kolenu, muj poslední měřený skok do písku je počítám tzak z 5. třídy nebo 6. Proto jsem setedy ujala zodpovědné a hlavně těžké funkce zametače, kdy jsem zametala odrazové prko xD Jak námáhavý tělocvik. Sakra, jak nechodim na tu házenou, nemám žádnou kondičku...:(
A jelikož ta písemka z chemie u nás dopadla špatně(samý 3 a 4 a 5) tak píšeme další, takže se musim učit stejně to bude zase 3...:(

Slečna patnáctiletá xD

2. října 2008 v 15:13 | Šárka |  Den za dnem
Dneškem jsem se stala zodpovědná za své činny. Měla bych zmoudřet a být tak nějak celkově rozumná. No, uvidíme, nějak jsem se začala na věci koukat jiným pohledem.. To co jsem dřív neviděla, ted vidím. Už jsem velká patnáctilětá holka, ale až od 11 hodin večer xD Ve škole my všichni popřáli, jak jsou milí:) Mám je ráda a děkuju moc. Dostala jsem od holek nějaký dárečky a přijala mnoho gratulací.. Napsala jsem ten datum na tabuli a podtrhla. Nevím jestli se mám radovat, že už je mi 15 nebo smutnět, že jsem zase o rok starší xD Občanku každopádně ještě nemám, prý příde za týden a stejně tam vypadam jako pako xDTímto se svámi loučim jdu slavit!!!