Anorexie- smrtící touha po kráse

18. dubna 2008 v 21:38 | Šárka |  Napsala jsem..
Když jsem tohle četla před celou třídou všichni poslouchali a dávali pozor, což se moc nestává. To asi o něčem svědčí..
Anorexie(nebo také ana, jak jí holky nazývají) je také porucha přijímání potravy. Dívky, co trpí anorexií si dávají za vzor vyhublé modelky, herečky a zpěvačky. Chtějí se jím co nejvíce podobat a být tudíž dokonalé. Nevím sice, jestli si tyto holky uvědomují následky anorexie, zavítala jsem na pár blogů těchto dívek a nemohla jsem uvěřit svým očím. Píší si na internetu svůj deníček o tom, co všechno snědly. Počítají každou kalorii a pořád cvičí. Věří totiž, že anorexie je udělá dokonalé a krásné. Dokonce třeba nejedí celý den vůbec nic. Je to neuvěřitelné. Podle mě teda vůbec není krása, když vidíte holku, kost a kůže, která má kruhy pod očima a vrásky. A když je náhodou donutí někdo, aby něco snědly, dojdou vše vyzvracet na záchod. Ano, v tom spočívá jejich život, touha po dokonalosti, nejedení, cvičení a zvracení. Na anorexii už zemřelo hodně dívek a hlavně modelek, ale dívky, co s anorexií mají problémy, si toto asi neuvědomují. Neuvědomují si že smrt z vyhladovění může potkat i je. Jenomže ony rady ostatních neslyší, jdou si za svým a chtějí zhubnout, co nejvíc a i když už zhubnou na tolik kilo, kolik chtěli, touží hubnout pořád dál a dál, připadají si totiž tlusté…
A teď pár mott, kterými se anorektičky řídí:
Hubená je pěkná, ale hubenější je perfektní.
Hlad bolí, ale hladovění funguje.
Jídlo vás jen brzdí od vašeho úspěchu.
Zůstaň co nejdéle vzhůru. Když spíš, nespálíš žádné kalorie.
Chceš jídlo? Podívej se na ty STEHNA!
Kosti definují, kdo opravdu jsme, tak je ukažte.
Raději mrtvá než tlustá.
Být hubená, to jediné, po čem toužím, to jediné, co naplňuje a zároveň ničí můj
život.
Chci být prázdná, čistá, křehká jak panenka z porcelánu, chci létat a vznášet se na vodě, nech mě jít se svým andělem, se svým ďáblem, a já zemřu šťastná.
Umírám pro dokonalost.
Taky bych chtěla poukázat na "dopis od Any". Je to dopis od anorexie, který má motivovat dívky k hubnutí. Tak tedy několik úryvků:
Dovol mi představit se. Jmenuji se, nebo jak mě nazývají lékaři a jiní, Anorexia. Moje celé jméno zní Anorexia Nervosa, ale můžeš mi říkat Ana. Myslím, že se můžeme stát dobrými partnery. V blízké budoucnosti do tebe budu investovat hodně svého času a totéž očekávám od tebe.
Hodně brzy ti říkám nejen to, co máš dělat s jídlem, ale i to, co máš dělat pořád. Usmívat se a přikyvovat. Dobře se prezentuj. Vtahuj sakra to tlusté břicho! Bože, jsi tlustá!!!! Když je čas na jídlo, tak ti řeknu co dělat. Udělám to tak, že talířek salátu ti bude připadat jako jídlo hodné krále. Rozházim jídlo kolem a hle, vypadá to, jako bys něco snědla. Ani kousíček…jestli něco sníš, veškerá kontrola bude zničena.. TOHLE chceš??? Vrátit se zpět k té tlusté holce, jíž jsi kdysi byla??? Přinutím tě zírat na modelky v časopisech. Ty nádherně hubené, s bílými zuby, modely dokonalosti, co na tebe hledí z těch lesklých stránek. Nechám tě myslet si, že nikdy nebudeš taková jako ony. Vždy budeš tlustá a nikdy nebudeš tak nádherná jako jsou ony. Když se podíváš do zrcadla, zdeformuju odraz. Ukážu ti obezitu a ošklivost. Ukážu ti zápasníka sumo namísto vyhladovělého dítěte. Ale to ty nesmíš vědět, protože kdybys znala pravdu, mohla bys opět začít jíst a náš vztah by se začal rozpadat.
Možná ta volba zbavit se té "pokrývky" je jiná. Možná tě nechám brát projímadla a nechám tě sedět v koupelně až do brzkých ranních hodin, kdy budeš cítit, jak jsou tvé vnitřnosti skrčené. Nebo možná tě jen nechám, aby sis ublížila sama. Mlátila hlavou o zeď dokud by tě nebolela jak čert. Řezání je taky efektivní. Chci abys viděla svou vlastní krev, jak stéká po tvé ruce. A v tom si uvědomíš, že přijmeš veškerou bolest, kterou ti nabídnu. Jsi v depresi, jsi naštvaná, máš bolesti.. snažíš se někoho přivolat, ale jakobys byla němá, nikdo neposlouchá? Kdo by se o tebe zajímal?!?!!Zasloužíš si to, můžeš si za to sama.
Oh, je to kruté? Chceš aby se ti to stalo? Jsem snad neférová? Dělám jen věci, které ti pomohou…
Neuvěřitelné že? Já jsem nad tím jen nechápavě kroutila hlavou. A proto si myslím, že anorexie je jeden z problémů, co se vyskytují kolem nás a měl by se řešit. Nemyslíte?...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama